Primadonna

 

PrimaDonna_Symphony_fume_2_450x601Primadonna jako marka bielizny ma długą i niezwykle barwną historię, obfitującą w okresy wielkiej kreatywności jej projektantów i wiele zmian w sposobie produkcji, stylu, konstrukcji. Ta mnogość zmian i stylów wiąże się z tym, że marka ma ponad 140 lat i na każdym etapie swej działalności chciała i musiała odpowiadać na potrzeby ówczesnych kobiet!

Jej korzenie sięgają roku 1865, kiedy to została założona w Niemczech przez Salomona Lindauera, dla którego priorytetem było stworzenie oferty dla pewnych siebie kobiet o nieco większych biustach.

Tę ideę przejął i unowocześnił Van de Velde sytuując markę w 1919 roku w Belgii. Oczywiście nadal priorytetem firmy było właściwe dopasowanie do „kształtu ciała i umysłu kobiet”.

Primadonna projektowała i szyła biustonosze w rozmiarach odbiegających od klasycznego A, B, C już wtedy, gdy Brytyjczykom jeszcze nawet nie śnił się brafitting. To ważna informacja, bo w opinii społecznej pojęcie dobrze dopasowanej bielizny błędnie kojarzy się z ostatnimi kilkunastoma laty oraz z Wielką Brytanią.

Marka Primadonna zachwyca nie tylko szeroką rozmiarówką swych modeli (do miseczki I) ale również wielką różnorodnością oferty. Znajdziemy tu zarówno miękkie full cup’y, urocze balkonetki, doskonale trzymające się biustonosze bez ramiączek, jak i piękne gorsety, seksowne body i elegancką bieliznę modelującą.

Od sezonu letniego 2014 marka startuje z kilkoma liniami kostiumów kąpielowych, których konstrukcje oparto na sprawdzonych modelach bielizny codziennej.